en ru pl

Kas sudaro jūsų sąskaitą už šildymą?

Paruošėme trumpą vaizdo įrašą, kuris padės geriau suprasti, kodėl kinta jūsų sąskaita už šildymą ir kas ją sudaro.

 

 

Šaltuoju metų laiku už šildymą mokame brangiau, nes žema oro temperatūra lemia didesnį šilumos energijos kiekio sunaudojimą. Taip pat padidėja ir kuro, naudojamo šilumos energijos gamybai, kaina, nes išauga jo paklausa. O šilumos sąskaita apskaičiuojama padauginus jūsų būsto sunaudotos šilumos energijos kiekį iš tam mėnesiui nustatytos šilumos kainos.

Nuolat stengiamės užtikrinti, kad nuo mūsų bendrovės priklausanti pastovioji šilumos kainos dalis išliktų viena mažiausių šalyje. Tačiau investuojame į klientų aptarnavimo patirties gerinimą, šilumos gamybai naudojamą įrangą ir jos remontą, kad mūsų teikiamos paslaugos būtų kokybiškos ir efektyvios.

Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie šilumos kainą:

Kas sudaro šilumos kainą?

Šilumos kaina susideda iš pastovios ir kintamosios dalies, bei PVM mokesčių.

Pastoviąją kainos dalį sudaro personalo, nusidėvėjimo, remonto ir kitos mūsų bendrovės veiklai būtinos sąnaudos. Pastoviąsias sąnaudas patiriame nepriklausomai nuo pagaminto ir vartotojams patiekto šilumos kiekio.

Kintamąją kainos dalį sudaro dujos ir biokuras, naudojami šilumos gamybai, supirkta šiluma ir nuostoliai tinkle. Šios sąnaudos kinta priklausomai nuo reikiamo pagaminti ir patiekti į šilumos perdavimo tinklus šilumos kiekio bei kuro kainos. Šaltuoju metų laiku kuras perkamas brangiau, nes augant jo paklausai didėja ir kaina biržoje.

Kaip apskaičiuojama mano sąskaita už šildymą?

Sąskaitos už šildymą dydis priklauso nuo to mėnesio šilumos kainos už vieną kilovatvalandę ir jūsų būsto šildymui sunaudojamo šilumos energijos kiekio. Šilumos kaina padauginama iš jūsų būsto sunaudoto šilumos kiekio.

Kur galiu rasti informaciją apie šį mėnesį taikomą šilumos kainą?

Informacija apie šilumos kainą kiekvieną mėnesį pateikiama mūsų svetainės skiltyje: 

https://chc.lt/lt/silumos-kainos-gyventojams/159/y2021

Nuo ko priklauso mano būsto suvartojamas šilumos energijos kiekis?

Būstų suvartojamas šilumos energijos kiekis priklauso nuo:

  • lauko oro temperatūros. Kuo šalčiau, tuo daugiau šilumos energijos reikia sunaudoti tai pačiai gyvenamųjų patalpų temperatūrai užtikrinti.
  • būsto šiluminės izoliacijos - sugebėjimo neišleisti šilumos. Konkretaus būsto suvartojamas šilumos kiekis priklauso nuo techninių namo charakteristikų. Renovuoti, modernizuotas šildymo sistemas turintys namai šilumos energijos sunaudoja mažiau, nei senos statybos namai.
  • šilumos vartojimo įpročių, jeigu jūsų būste yra galimybė reguliuoti energijos vartojimą pagal savo poreikius.
Kur galėčiau sužinoti, kiek šilumos energijos sunaudoja mano daugiabutis?

Daugiabučių gyventojai savo namų sunaudojamą šilumos energijos kiekį gali pasitikrinti čia:
https://savitarna.chc.lt/saskaitos/estates

Kada prasideda šildymo sezonas?

Šilumos sezono pradžią Vilniaus mieste skelbia Vilniaus miesto savivaldybės administracija. Centrinis šildymas daugiabučiuose namuose yra automatiškai įjungiamas, kai trijų iš eilės parų vidutinė temperatūra nukrenta iki 10 laipsnių Celsijaus. Tačiau daugiabučių namų gyventojai gali šildymo sezoną pradėti ir vėliau, jeigu tam pritaria daugiau nei pusė jūsų namo gyventojų.

Šildymo sezonas užbaigiamas, kai trijų iš eilės parų vidutinė temperatūra pakyla virš 10 laipsnių Celsijaus.