en ru pl

Vilniaus šilumos tinklų skyrių ir projektų vadovai dalyvavo viešųjų pirkimų situacijų seminare

Vilniaus šilumos tinklų skyrių ir projektų vadovai dalyvavo viešųjų pirkimų situacijų seminare

Kiek kainuoja neskaidrūs pirkimai – į tai praėjusią savaitę pabandė atsakyti Vilniaus šilumos tinklų projektų ir skyrių vadovai, savo kasdieninėje veikloje susiduriantys su viešaisiais pirkimais. O kad būtų lengviau skaičiuoti, į mokymus buvo pakviesti ir svečiai. Mokymų metu į pirkimus žvelgiama iš 4 skirtingų pozicijų: per akcininko prizmę, iš bendrovės ir valstybės pozicijos bei per privataus verslo patirtį.  Tai buvo pirmieji antikorupciniai mokymai, kurių programą parengė Rizikų valdymo skyrius, kartu su Pirkimų skyriumi, jie skirti būtent viešiesiems pirkimams.

„Vienas didžiausių bendrovės tikslų – sistemos sukūrimas, kurioje pirkimai vyktų ne tik skaidriai, bet produktai ar darbai būtų nupirkti už optimalią kainą. Reikia paminėti, kad optimalios kainos sąvokos nereikėtų suprasti kaip pigiausios kainos – visuomet svarbu matyti ilgametę perspektyvą ir prekių ar paslaugų atsiperkamumą. Todėl pigiausias rinkoje vožtuvas, kurį reikės pakeisti po metų, nebūtinai bus optimalus sprendimas.  Labai reikšmingą darbą turi atlikti mūsų darbuotojai, nuo jų ryžto, vertybių ir požiūrio priklauso, kaip tinkamai funkcionuos pirkimų sistema“, – teigia Vilniaus šilumos tinklų generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Mokymų pabaigoje atsirado ir interaktyvumo elementas: dalyviai turėjo išnarplioti 4 realias Vilniaus šilumos tinklų įmonėje užfiksuotas situacijas susijusias su pirkimais, ir nuspręsti, kas konkrečioje situacijoje buvo ne taip: neefektyvu ar neteisėta? Galime pasidžiaugti, jog seminaro dalyviai atsakinėdami pasirodė puikiai!