en ru pl

„Vilniaus šilumos tinklai“ potencialiems darbuotojams įteikė rašytinius įsipareigojimus

„Jei darbuotojams kyla abejonių – su jais reikia kalbėti. Ir visai nesvarbu kiek dar kartų tai reikės daryti“, – sakė AB „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovas Mantas Burokas, į antrą susitikimą pakvietęs šiuo metu UAB „Vilniaus energija“ nuomojamame sostinės šilumos ūkyje dirbančius žmones.

Kad potencialiems AB „Vilniaus šilumos tinklai“ darbuotojams nereikėtų nerimauti dėl to, kas jų laukia, kai baigsis šilumos ūkio nuomos sutartis ir turtas bus sugrąžintas jo šeimininkui, bendrovės vadovas visiems susirinkusiems išdalino įsipareigojimo raštus, kuriuose išdėstė bendrovės poziciją apie UAB „Vilniaus energija“ darbuotojų, norinčių tęsti darbą šilumos ūkyje, tik jau kitoje bendrovėje, perėmimo procesą ir garantijas.

Susitikimo dalyviai buvo informuoti apie tai, kad nuo 2017 m. kovo 30 dienos į AB „Vilniaus šilumos tinklai“ nebus įdarbinti tik tie UAB „Vilniaus energija“ darbuotojai, kurie, gavę pranešimą apie darbdavio pasikeitimą, raštu atsisakys pereiti dirbti pas naująjį darbdavį. Pranešimai bus įteikti iki ateinančių metų sausio pabaigos, o darbuotojai, nesutinkantys pereiti dirbti į AB „Vilniaus šilumos tinklai“, apie savo apsisprendimą privalės pranešti per penkias darbo dienas.

Daugiausia klausimų, kuriuos susitikime kėlė darbuotojų profesinių sąjungų atstovai, susiję su darbuotojų socialinėmis garantijomis. AB „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius patikino, kad žmonėms bus sudarytos tokios pat darbo sąlygos, kokias jie turi šiuo metu, garantuotas toks pat darbo užmokestis, perkeliamos jų sukauptos atostogos, perimama kolektyvinė sutartis. Visa tai naujasis darbdavys privalės vykdyti, nes tai darbuotojams garantuoja LR darbo kodekso 138 str. 2 d. (naujojo LR darbo kodekso 51 str.).