en ru pl

Santariškėse įrengtas naujas slėgio pakėlimo siurblys

Santariškėse įrengtas naujas slėgio pakėlimo siurblys

Gruodžio pradžioje Vilniaus šilumos tinklai sėkmingai užbaigė šilumos tiekimo parametrų gerinimo projektą – šilumos kameroje Santariškių g. 4 įrengė naują slėgio pakėlimo siurblį.

Naujas 7,5 kW galios siurblys su valdomu dažnio keitikliu šildymo sezono metu užtikrins kokybiškus slėgio parametrus 47 gyvenamųjų namų kvartalui, vaikų darželiui ir parduotuvei Santariškėse.

Prijungus naują siurblį sumažėjo Žvėryno siurblinės slėgio parametrai, t. y. perdavimo tinkle perpumpuojant termofikacinį vandenį apie 80 kW/h sumažėjo elektros energijos sąnaudų.

VŠT skaičavimu, per vieną šildymo sezoną įmonė sutaupys apie 13 tūkst. eurų, o tai yra beveik tiek pat, kiek ir kainavo įrengti šį siurblį. Tad bendrovės investicija atsipirks beveik per vienerius metus, o kokybiškas termofikacinio vandens tiekimas šilumos vartotojams bus užtikrintas ilgam laikotarpiui.

 

 

Apie AB Vilniaus šilumos tinklus (VŠT)
Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams. VŠT įkurta 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Šiuo metu didžioji bendrovės akcijų dalis (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje, įmonės klientų skaičius – daugiau kaip 200 tūkst. VŠT turtas nuo 2002 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu VŠT vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko darbus. Pasibaigus nuomos sutarties terminui VŠT susigrąžino ūkį iš nuomininko ir tęsia savo veiklą. Bendrovė rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Savo veiklą VŠT grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe.