en ru pl

Renkantis Pastatų energetikos studijas – papildoma 100 eurų stipendija

Renkantis Pastatų energetikos studijas – papildoma 100 eurų stipendija

Būsimiems pirmakursiams dar sprendžiant, kokias studijas rinktis, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) primena: penki gabiausi studentai, pasirinkę Pastatų energetikos studijų programą, pirmaisiais studijų metais kiekvieną mėnesį gaus 100 eur stipendiją. Šiemet bendrasis priėmimas į bakalauro studijas vyksta iki rugpjūčio 5 dienos, o papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 13–16 dienomis.

Parama populiarina perspektyvias studijas

Finansiškai skatinti jaunuolius rinktis Pastatų energetikos sritį VŠT pradėjo praėjusiais metais, o stipendijos įtaka pasimatė iškart: VILNIUS TECH 2019 m. į Pastatų energetikos studijas pritraukė 11 pirmakursių, o 2020 m. jų skaičius išaugo iki 18–os. Iš jų bent 3 studentai įvardijo, kad studijų pasirinkimą lėmė stipendijos skyrimas. Taip pat 2020 m. padidėjo konkursinio stojimo balo vidurkis – programą rinkosi geresniais balais mokyklą baigę moksleiviai. Bendrai stojančiųjų skaičius į Pastatų energetikos studijas 2020 m. (lyginant su 2019 m.) išaugo 64 proc.

Pastatų energetikos studijos 2020 m. pritraukė daugiausiai studentų iš visų Aplinkos inžinerijos fakultete esančių studijų programų.

Investicija į būsimus profesionalus

VŠT generalinio direktoriaus teigimu, stipendijų skyrimas – lyg investicija į ateities profesionalus ir perspektyvius darbuotojus. Srityje, kuri nuolat keičiasi ir tobulėja, jauni talentai yra gyvybiškai svarbūs.

„Energetikos sektorius jauniems žmonėms žada dideles perspektyvas. Skiriame papildomas stipendijas jaunuoliams, stojantiems į VILNIUS TECH Pastatų energetikos studijų programą, nes vertiname gabius specialistus bei esame pasirengę investuoti į jaunuosius inžinierius nuo pat jų kelio pradžios. Energetikos sektoriuje pasauliniu mastu vyksta didžiulės permainos – nuo iškastinio kuro vis sparčiau pereinama prie atsinaujinančių, švarių energijos šaltinių naudojimo, kuriamos ir diegiamos naujos technologijos, plėtojami pastatai, kurie ne tik neeikvoja energijos, bet patys ją gamina“, – sako Gerimantas Bakanas, VŠT generalinis direktorius.

Įmonių bendradarbiavimas su universitetais turi ir dar vieną didžiulį pliusą – leidžia suprasti, kokie specialistai paklausūs darbo rinkoje.

„Visada vertiname, kai pažangios įmonės siekia įsitraukti į studijų procesą, įvairiomis formomis prisideda prie jaunų specialistų ugdymo. VŠT teikiamos stipendijos parodo, kad Pastatų energetikos specialybė yra perspektyvi, auga, sukuria plačias galimybes jauniems talentams. Kaip universitetas mes to ir siekiame – rengti paklausius, į darbdavių ir visuomenės poreikius orientuotus specialistus. Džiugu, kad bendradarbiavimas su VŠT pasiteisino ir toliau tęsiasi, o perspektyvia pastatų energetikos sritimi susidomi vis daugiau jaunų žmonių“, – sako VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Stipendija – daugiau nei finansinė nauda

Stipendiją gaunanti Pastatų energetikos studentė Indrė Leonavičiūtė tikina, kad VŠT parama naudinga ne tik finansiškai – atsiranda papildoma motyvacija išlaikyti gerus rezultatus, labiau gilintis į dėstomus dalykus ir įvertinti perspektyvas.

„Manau, kad tai tikrai moderni ir perspektyvi studijų kryptis, nes be dalykų, mokomų šioje studijų programoje, neapsieis nė vienas pastatas, taigi specialistų vienoje ar kitoje sferoje visada reikės. Negana to, dėstytojai visada atnaujina savo žinias ir medžiagą, dėstomą per paskaitas. Džiaugiuosi programoje matydama tokius dalykus kaip atsinaujinanti energetika – žinau, kad gaunu aktualias žinias“, – studijų patirtimi dalinasi I. Leonavičiūtė.

Nuo šių metų penki gabiausi Pastatų energetikos studentai stipendijas gaus pirmaisiais studijų metais – po 100 eur per mėnesį. Iš viso studijų rėmimui ilgalaikėje perspektyvoje VŠT skirs 43 000 eur.

Daugiau informacijos apie Pastatų energetikos studijų programą galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie studijas VILNIUS TECH galite rasti čia. (https://vilniustech.lt/stojantiesiems)

Apie VŠT

AB Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėja. Įmonė gamina šilumos ir elektros energiją bei teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas daugiau kaip 220 tūkst. sostinės namų ūkių bei įmonių. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų – apie 50 įvairių profesijų specialistų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. Apie 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje.