Pradžia
lt
en

Pranešimai žiniasklaidai

Pateikta 11 paraiškų ES paramai gauti

Planuodama investicijas į šilumos ūkį, Vilniaus šilumos tinklų bendrovė pateikė 11 paraiškų Lietuvos verslo paramos agentūrai Europos Sąjungos paramai gauti pagal priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“. Pateiktų paraiškų sąmatų sumą sudaro 18 mln. Eurų, iš kurių ES parama gali sudaryti iki 50 proc., t. y. 9 mln. Eurų.

Pasitelkiant ES paramą planuojama rekonstruoti 15,9 km tinklų. Pakeitus susidėvėjusius tinklus bus užtikrintas patikimas ir nepertraukiamas šilumos tiekimas daugiau nei 100 tūkst. vartotojų. Investicijos leis sumažinti nuostolius rekonstruotuose tinkluose vidutiniškai 36,6 proc. per metus (iki 5000 MWh).

Šios investicijos suderintos su Vilniaus miesto savivaldybės taryba, gautas Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pritarimas. Atsakymo dėl ES paramos tikimasi sulaukti 2018 m. sausio mėn. pabaigoje. Tinklų rekonstravimo darbus planuojama atlikti per 2018 ir 2019 m.

 

Apie VŠT
Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams. VŠT įkurta 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Šiuo metu didžioji bendrovės akcijų dalis (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje, įmonės klientų skaičius – daugiau kaip 200 tūkst. VŠT turtas nuo 2002 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu VŠT vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko darbus. Pasibaigus nuomos sutarties terminui VŠT susigrąžino ūkį iš nuomininko ir tęsia savo veiklą. Bendrovė rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Savo veiklą VŠT grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe.