en ru pl

Mažiname popieriaus naudojimą: klientams nebesiųsime informacinių priedų

Mažiname popieriaus naudojimą: klientams nebesiųsime informacinių priedų

Siekdami ir toliau savo veikloje ieškoti tvaresnių sprendimų, AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau - VŠT) klientams nuo rugpjūčio nebesiunčia popierinių informacinių priedų, kurie iki šiol buvo siunčiami su sąskaitomis už karštą vandenį ir šildymą. Tai – dar vienas Bendrovės žingsnis tvaresnės veiklos link, siekis tausoti gamtą ir efektyviai naudoti lėšas.

Siekiama tausoti gamtą

Iki šiol popierines sąskaitas paštu gaunantys klientai voke rasdavo ir informacinį priedą. Jame pateikiama aktuali informacija apie šilumos bei karšto vandens kainas, kita naudinga informacija, susijusi su teikiamomis paslaugomis.

 „Nuolat siekiame efektyvinti savo veiklą, todėl peržiūrėjome komunikacijos su klientais priemones. Informaciniai priedai yra gera komunikacijos priemonė, tačiau popieriniai priedai nebeatspindi bendrovės požiūrio. Viena mūsų vertybių – mums rūpi pasaulis. Tikime, kad ji turi atsispindėti ne tik dideliuose projektuose, bet ir kasdieniuose veiksmuose, todėl atsisakę popierinio informacinio priedo per metus išsaugosime net 216 medžius, o sutaupytas lėšas panaudosime efektyvesnei komunikacijai su klientais,“ – sako Klientų aptarnavimo departamento direktorius Laurynas Jakubauskas.

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja klientams pateikti popierines sąskaitas išskyrus atvejus, kai vartotojas pageidauja gauti elektronines sąskaitas el. paštu arba savitarnoje. Tačiau ši nuostata negalioja informaciniams priedams. Šiuo metu popierines sąskaitas vis dar gauna apie 40 %, t.y. ~90 tūkst. klientų. Informacinių priedų spausdinimas Bendrovei kainuodavo apie 70 000 eurų per metus.

Informacinis priedas – tik savitarnos platformoje

Nuo šiol informaciniai priedai talpinami ir prieinami tik VŠT savitarnos svetainėje, kur sąskaitas apmoka 60 % įmonės klientų. Tikimasi, kad šis sprendimas paskatins ir kitus gyventojus atsisakyti popierinės sąskaitos ir prisijungti prie patogios savitarnos platformos.

„Džiaugiamės, kad savitarna besinaudojančių klientų skaičius nuolat auga. Tai patogus būdas ne tik apmokėti sąskaitas, sekti mokėjimų istoriją, pateikti klausimus ar prašymus, deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis arba atnaujinti kontaktus tam, kad pranešimai apie karšto vandens atjungimus klientus pasiektų sklandžiai. Tai - kiekvieno indėlis į gamtos tausojimą ir mažesnį jos resursų naudojimą“, - sako L. Jakubauskas.

Atsisakyti popierinių sąskaitų galima adresu savitarna.chc.lt.

Žalesni sprendimai ir jokio popieriaus

Popierinių informacinių priedų perkėlimas į elektroninę erdvę – ne vienintelis bendrovės sprendimas, siekiant veiklos tvarumo ir gamtos resursų tausojimo.

Jau kuris laikas įmonės viduje galioja „jokio popieriaus“ politika, t.y. rengiami ir siunčiami tik elektroniniai dokumentai, praėjusį pavasarį įmonės automobiliai pakeisti į elektromobilius, o beveik 32 ha teritoriją Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 darbuotojai atstumus įveikia dviračiais arba elektriniais paspirtukais.

Šiuo metu įmonės viduje vyksta ir Biuro transformacijos projektas, kuris prisidės prie darnaus judumo skatinimo mieste. Dalies biuro atsisakoma, o vietoj jo penkiose skirtingose miesto vietose išsidėsčiusios darbo erdvės sutrumpins darbuotojų kelionę iki darbo vietos.