en ru pl

Ką bendro turi Šv. Patriko diena ir termofikacinis vanduo?

Ką bendro turi Šv. Patriko diena ir termofikacinis vanduo?

Į Vilnių grįžo Šv. Patriko diena, per kurią Vilnelės vanduo ties Užupiu laikinai nudažomas žaliai. Būtent žalios spalos vanduo ir sieja energetikus ir šią Šv. Patriko dienos, minimos ne vienoje pasaulio šalyje,  tradicijas.

Tokios pat spalvos termofikacinis vanduo daugiau kaip 750 km po nematomu Vilniumi išsiraizgiusiais vamzdynais cirkuliuoja visus metus. Šį šilumą į Jūsų namus atnešantį vandenį mes, kaip ir užsienio šilumos tiekėjai, nudažome žaliai tam, kad greitai galėtume pastebėti nuotėkius. Dažymui naudojame nekenksmingą medžiagą fluoresceiną. Tai – oranžinės spalvos milteliai, kurie sureagavę su vandeniu jį nudažo žaliai.

Pavasarį ir vasarą, kai pradedame intensyviai ruoštis naujam šildymo sezonui, remontuojame šilumos kelią, todėl dalį žaliai nudažyto vandens išleidžiame į Nerį. Jis nėra pavojingas nei žmonėms, nei aplinkai ir po kurio laiko išsisklaido.  

Taip pat tai efektyvi priemonė nustatyti vidaus šildymo sistemų ir karšto vandens ruošimo įrenginių nesandarumus Jūsų daugiabučiuose.

Esant nesandariam karšto vandens šildytuvui, fluoresceino dažais nudažytas termofikacinis vanduo gali patekti ir į buitinius karšto vandens vartojimo prietaisus, geriamąjį vandenį. Toks termofikacinis dažytas vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jo gerti nerekomenduojama. Pastebėjus, kad iš čiaupo bėga žalios spalvos vanduo, reikėtų nedelsiant kreiptis į namo administratorių.