en ru pl

Biokuro jėgainės remontas baigtas 2 paromis anksčiau nei planuota

Biokuro jėgainės remontas baigtas 2 paromis anksčiau nei planuota

Pasibaigus šildymo sezonui ir turint rezervinius pajėgumus, planuotai nuo birželio 6  iki 20 d. dėl remonto darbų buvo išjungtas Vilniaus šilumos tinklų termofikacinės elektrinės Nr. 2 biokuro garo katilas Nr. 4, kondensacinis dūmų ekonomaizeris, garo turbina Nr. 5 ir kiti pagalbiniai įrenginiai.

Miesto šilumos poreikį tenkino nepriklausomi šilumos gamintojai ir elektrinės Nr. 2 dujiniu kuru kūrenamas vandens šildymo katilas Nr. 4, su efektyviu dūmų ekonomaizeriu. Elektrą savoms reikmėms pirkome biržoje.

Per šį laikotarpį buvo vykdomi suplanuoti ir būtini kelių skyrių patikros, apžiūrų ir remonto darbai.  Nemenką kiekį suplanuotų darbų atliko rangovinės įmonės, tačiau didžiausią dalį darbų atliko mūsų įmonės darbuotojai, kurie žinodami šio remontinio laikotarpio svarbą, ryžtingai bei iniciatyviai dirbo ir šeštadieniais, t. y. savo poilsio dienomis.

Visi darbai buvo atlikti laiku, biokurą deginantis įrenginys įjungtas 2 parom anksčiau nei planuotas remontas. Birželio 19 d. užpildžius nauju smėliu kūryklą bei paruošus technologines, elektros ir automatikos schemas katilas vėl buvo užkurtas.

Nuo birželio 20 d. miestiečiams tiekiame 60 MW šilumos energijos ir parduodame 15,5 MW „žalios“ elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių.

 

Apie VŠT
AB Vilniaus šilumos tinklai gamina šilumos ir elektros energiją bei teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas daugiau kaip 220 tūkst. sostinės namų ūkių bei organizacijų. Įmonės veiklos istorija prasidėjo 1958 m. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 741 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų – apie 50 įvairių profesijų specialistų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.