en ru pl

Apie AB Vilniaus šilumos tinklus

VŠT Kaip įmonė

Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas, aptarnaujantis daugiau kaip 210 000 sostinės namų ūkių ir verslo subjektų. Eksploatuodami šildymo tinklą, kurio bendras ilgis yra daugiau nei 740 kilometrų, kasmet apšildome net 20 milijonų kv. m. ploto. 2019 m. mūsų apyvarta siekė beveik 130 milijonų eurų, o pelnas 6,3 milijono eurų.

2019 m. atidarę modernų centralizuotą sistemos valdymo centrą, žengėme didelį žingsnį į naują centralizuotos šilumos ir vėsos amžių.

Mūsų įmonė vadovaujasi dviem kertinėmis vertybėmis – drąsa veikti ir mums rūpi pasaulis. Mūsų drąsą veikti geriausiai įkūnija dispečerinės operatoriai, nenuilstamai dirbę 14 dienų pamainas per COVID-19 pandemiją. Mūsų požiūrį į planetą parodo pasiryžimas palaipsniui pereiti prie 100% atsinaujinančios energetikos sistemų, dalį kurių, jei reikės, kursime patys.

Po sėkmingo pirminio akcijų platinimo, kurį organizavo sektoriaus kolegos „Ignitis“, siekiame iki 2022 m. atitikti „Nasdaq“ biržos standartus. Tikime, kad mūsų žingsnis į biržą galėtų sustiprinti augančią Baltijos šalių kapitalo rinką. Šiuo metu didžioji dalis Vilniaus šilumos tinklų akcijų (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

Mūsų vizija yra moderni, efektyvi, vilniečių poreikius tenkinanti šilumos ir vėsos gamybos ir tiekimo įmonė. Siekiame patikimai ir kokybiškai teikti paslaugas ekonomiškai pagrįstomis kainomis. Su bendrovės įstatais galite susipažinti čia.

 

Kaip darbdavys

Šiuo metu esame antrieji namai daugiau nei 550 kvalifikuotų specialistų, dalis kurių dirba nuotoliniu būdu net iš kitų valstybių.

Didžiuojamės kiekvienu kolega ir dedame visas pastangas, kad padėtume jiems tobulėti. Daugiau nei ketvirtadalis mūsų vadovų pradėjo savo karjerą kaip operatyviniai darbuotojai.

Norime prisidėti auginant naują inžinierių kartą. Be gausių praktikos ir įsidarbinimo galimybių, kasmet siūlome stipendijas energetikos inžinerijos studentams.

EBPO jau įtraukė Lietuvą į dešimtuką šalių, kuriose lengviausia derinti profesinį ir asmeninį gyvenimą, tačiau norime padėti šaliai patekti į trejetuką. Dėl to tapome viena pirmųjų šalies įmonių, įgyvendinusių 4 dienų darbo savaitę.

 

 

Kaip pokyčių katalizatorius

Norime, kad mūsų klientams būtų šilta, o planetai – vėsu. Mūsų tikslas yra pereiti tik prie atsinaujinančių energijos šaltinių iki 2030 m.

Kad greičiau pasiektume šį tikslą, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe ir kitomis institucijomis bei verslais įsteigėme platformą Intelligent Energy Lab (IEL). IEL yra atvira platforma, kviečianti bendradarbiauti įmones, universitetus, mokslinių tyrimų įstaigas ir visus, kuriems rūpi tvari energija. Stengiamės išspręsti daugybę klausimų, įskaitant tai, kaip pakartotinai naudoti perteklinę šilumą, geriausiai naudoti žaliuosius duomenis ir centralizuotą vėsą padaryti prieinamą kiekvieniems namams.

Čia yra tik keli IEL įgyvendinti projektai:

  • Bandomasis išmaniųjų skaitiklių su NB-IoT technologija projektas;
  • Pirmiesiems klientams jau išduotos pasijungimo sąlygos prie žemesnės temperatūros tinklo;
  • Su Vilniaus technikos universitetu vykdoma galimybių studija dėl pastatų šildymo žemos temperatūros sąlygomis.

 

IEL laukiame visų, norinčių kurti tvarią energetiką kartu!

 

 

 

AB Vilniaus šilumos tinklai – įmonė, tiekianti šilumos ir karšto vandens paslaugas Vilniaus miesto gyventojams. Centralizuoto šildymo tiekimas Vilniaus mieste pradėtas 1958 m., bendrovė Vilniaus šilumos tinklai buvo įregistruota 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Vilniaus šilumos tinklai rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis. Savo veiklą įmonė grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe, todėl stengiasi diegti modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Didžioji dalis Vilniaus šilumos tinklų akcijų (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Bendrovės turtas nuo 2002 m. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu Vilniaus šilumos tinklai vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko užduotis. Pasibaigus nuomos sutarties terminui ir susigrąžinus ūkį bendrovė tęsia savo veiklą. 2017 m. kovo 30 d. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimu AB Vilniaus šilumos tinklai išduota šilumos tiekimo licencija.

Nepriklausomo elektros energijos tiekėjo informacija

Vizija – tvarios centralizuotos energijos tiekimo lyderė Baltijos regione

Misija – švari ir efektyvi energetika

Vertybės – drąsa veikti, mums rūpi pasaulis

Bendrovės įstatai