en ru pl

Apie AB Vilniaus šilumos tinklus

MES Kaip įmonė

Vilniaus šilumos tinklai yra didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas, aptarnaujantis daugiau kaip 210 000 sostinės namų ūkių ir verslo subjektų. Eksploatuodami šildymo tinklą, kurio bendras ilgis yra daugiau nei 750 kilometrų, kasmet apšildome net 20 milijonų kv. m. ploto. 

Mūsų įmonė vadovaujasi dviem kertinėmis vertybėmis – drąsa veikti ir mums rūpi pasaulis. Mūsų drąsą veikti geriausiai įkūnija dispečerinės operatoriai, nenuilstamai dirbę 14 dienų pamainas per COVID-19 pandemiją. Mūsų požiūrį į planetą parodo pasiryžimas palaipsniui pereiti prie 100 % atsinaujinančios energetikos sistemų, dalį kurių, jei reikės, kursime patys.

Po sėkmingo pirminio akcijų platinimo, kurį organizavo sektoriaus kolegos „Ignitis“, sieksime atitikti „Nasdaq“ biržos standartus. Tikime, kad mūsų žingsnis į biržą galėtų sustiprinti augančią Baltijos šalių kapitalo rinką. Šiuo metu didžioji dalis Vilniaus šilumos tinklų akcijų (99,6 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

Mūsų vizija yra moderni, efektyvi, vilniečių poreikius tenkinanti šilumos ir vėsos gamybos ir tiekimo įmonė. Siekiame patikimai ir kokybiškai teikti paslaugas ekonomiškai pagrįstomis kainomis. Su bendrovės įstatais galite susipažinti čia.

Nuolat siekiame teikti aukščiausios kokybės paslaugas savo klientams, veikti efektyviai ir tvariai. 2021 m. parengėme ilgalaikę strategiją iki 2040 metų, kurioje numatėme šias strategines kryptis:

 

  • Centrinio šilumos tinklo (CŠT) veiklos plėtra ir transformacija. Toliau plėsime savo paslaugų prieinamumą, plėtodami infrastruktūrą, ir didinsime paslaugų kokybę, investuodami į tinklo atnaujinimą. Palaipsniui pereisime prie naujos kartos žemų temperatūrų tinklų, investuodami į išmanias valdymo sistemas. Naujos kartos tinklai leis pasiekti didesnį efektyvumą ir integruoti miesto atsinaujinančius energijos išteklius. Įgalinsime klientus efektyviau valdyti savo šilumos ir karšto vandens vartojimą, diegdami išmanius apskaitos prietaisus;

  • Inovatyvių ir darnių paslaugų plėtra. Klientams užtikrinsime šilumos tiekimą iš atsinaujinančių energijos šaltinių: surinksime verslo įmonių išmetamą šilumą, integruosime gaminančius vartotojus, užtikrinsime atsinaujinančių elektros šaltinių balansavimą šilumos pagalba, investuosime į saulės elementus, sezoninėse šilumos talpyklose kaupsime perteklinę vasaros šilumą, kurią naudosime žiemą. Klientams taip pat pasiūlysime naujų paslaugų – centralizuotą vėsą, energetinio efektyvumo paslaugas, šilumos punktų priežiūrą, atliekinės šilumos nusikrovimo paslaugas. Taip pat aktyviai įsitrauksime į miesto darnios energetikos sistemos kūrimą – investuosime į biodujų gamybą iš maisto ir virtuvės atliekų;

  • Geografinė plėtra. Dalinsimės savo patirtimi su kitų miestų CŠT įmonėmis, teiksime ekspertines paslaugas, investuosime į bendrus projektus ir sieksime strateginės partnerystės su Lietuvos ir Europos CŠT bendrovėmis.

 

MES Kaip darbdavys

Šiuo metu esame antrieji namai daugiau nei 550 kvalifikuotų specialistų, dalis kurių dirba nuotoliniu būdu net iš kitų valstybių.

Didžiuojamės kiekvienu kolega ir dedame visas pastangas, kad padėtume jiems tobulėti. Daugiau nei ketvirtadalis mūsų vadovų pradėjo savo karjerą kaip operatyviniai darbuotojai.

Norime prisidėti auginant naują inžinierių kartą. Be gausių praktikos ir įsidarbinimo galimybių, kasmet siūlome stipendijas energetikos inžinerijos studentams.

EBPO jau įtraukė Lietuvą į dešimtuką šalių, kuriose lengviausia derinti profesinį ir asmeninį gyvenimą, tačiau norime padėti šaliai patekti į trejetuką. Dėl to tapome viena pirmųjų šalies įmonių, įgyvendinusių 4 dienų darbo savaitę.

 

 

MES Kaip pokyčių katalizatorius

Norime, kad mūsų klientams būtų šilta, o planetai – vėsu. Mūsų tikslas yra pereiti tik prie atsinaujinančių energijos šaltinių iki 2030 m.

Kad greičiau pasiektume šį tikslą, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe ir kitomis institucijomis bei verslais įsteigėme platformą Intelligent Energy Lab (IEL). IEL yra atvira platforma, kviečianti bendradarbiauti įmones, universitetus, mokslinių tyrimų įstaigas ir visus, kuriems rūpi tvari energija. Stengiamės išspręsti daugybę klausimų, įskaitant tai, kaip pakartotinai naudoti perteklinę šilumą, geriausiai naudoti žaliuosius duomenis ir centralizuotą vėsą padaryti prieinamą kiekvieniems namams.

Čia yra tik keli IEL įgyvendinti projektai:

  • Bandomasis išmaniųjų skaitiklių su NB-IoT technologija projektas;
  • Pirmiesiems klientams jau išduotos pasijungimo sąlygos prie žemesnės temperatūros tinklo;
  • Su Vilniaus technikos universitetu vykdoma galimybių studija dėl pastatų šildymo žemos temperatūros sąlygomis.

 

IEL laukiame visų, norinčių kurti tvarią energetiką kartu!

 

AB Vilniaus šilumos tinklai – įmonė, tiekianti šilumos ir karšto vandens paslaugas Vilniaus miesto gyventojams. Centralizuoto šildymo tiekimas Vilniaus mieste pradėtas 1958 m., bendrovė Vilniaus šilumos tinklai buvo įregistruota 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Vilniaus šilumos tinklai rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis. Savo veiklą įmonė grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe, todėl stengiasi diegti modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Didžioji dalis Vilniaus šilumos tinklų akcijų (99,6 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Bendrovės turtas nuo 2002 m. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu Vilniaus šilumos tinklai vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko užduotis. Pasibaigus nuomos sutarties terminui ir susigrąžinus ūkį bendrovė tęsia savo veiklą. 2017 m. kovo 30 d. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimu AB Vilniaus šilumos tinklai išduota šilumos tiekimo licencija.

Nepriklausomo elektros energijos tiekėjo informacija

Vizija – tvarios centralizuotos energijos tiekimo lyderė Baltijos regione

Misija – švari ir efektyvi energetika

Vertybės – drąsa veikti, mums rūpi pasaulis