Pradžia
lt
en

Pranešimai žiniasklaidai

„Vilniaus šilumos tinklai“ įsigijo reikalavimo teises į šilumos vartotojų skolas

Šiandien, birželio 15 d., AB „Vilniaus šilumos tinklai“, Vilniaus miesto savivaldybė ir „Šiaulių bankas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią mūsų bendrovė perleidžia iš UAB „Vilniaus energijos“ įsigytas reikalavimo teises į gautinas sumas už savivaldybės skolą. Bendra sandorio suma siekia apie 20,017 mln. eurų, kuriuos „Šiaulių bankas“ pervedė „Vilniaus šilumos tinklams“.

Dar šiandien „Vilniaus šilumos tinklai“ planuoja sumokėti „Vilniaus energijai“ apie 37,4 mln. eurų už teises į klientų skolas, kurias sudaro gyventojų ir juridinių asmenų skolos (apie 17,4 mln. eurų) ir Vilniaus miesto savivaldybės skola (apie 20 mln. eurų). Gyventojų ir juridinių asmenų skolas bendrovė apmokės iš gautos paskolos pagal šių metų gegužę pasirašytą sutartį su DNB banku.

Iš vartotojų gautinų sumų perdavimo sąlygos buvo numatytos ir yra vykdomos pagal 2002 02 01 nuomos sutartį tarp „Vilniaus šilumos tinklų“, Vilniaus miesto savivaldybės, „Vilniaus energijos“ ir „Dalkia“.

Pasak „Vilniaus šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus Manto Buroko, finansavimo užtikrinimas, siekiant bendrovės veiklos stabilumo ir tinkamo nuomos sutarties vykdymo, buvo vienas didžiausių iššūkių ir yra vienas svarbiausių įmonės pasiekimų per pastarąjį laikotarpį. Tam prireikė vadovų ir jos specialistų finansinio įžvalgumo, derybinio profesionalumo, iniciatyvos, atkaklumo ir atsakomybės.