Pradžia
lt
en

Pranešimai žiniasklaidai

Rugpjūčio mėnesį taikomos šilumos ir karšto vandens kainos

2017 m. rugpjūčio mėn. centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Vilniaus mieste yra 5,05 ct/kWh (su 21 proc. PVM). Šią kainą sudaro pastovioji kainos dedamoji, kintamoji kainos dedamoji ir pridėtinės vertės mokestis (PVM).

Pastovioji kainos dedamoji rugpjūčio mėn. yra 1,07 ct/kWh ir sudaro 21,2 proc. visos kainos. Iš to skaičiaus 0,33 ct/kWh sudaro personalo sąnaudos, 0,25 ct/kWh – nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos, 0,16 ct/kWh – investicinė grąža, 0,15 ct/kWh – einamojo remonto sąnaudos ir 0,18 ct/kWh – kitos sąnaudos.

Kintamoji kainos dedamoji yra 3,10 ct/kWh ir sudaro 61,4 proc. visos kainos, atsižvelgiant į atitinkamo laikotarpio kuro ir pirktos šilumos kainas.

Pridėtinės vertės mokesčio dydis nuo 2017 m. birželio mėn. yra 21 proc. Pagal rugpjūčio mėn. šilumos kainą PVM yra 0,88 ct/kWh ir sudaro 17,4 proc. visos kainos.


Šilumos kainos gyventojams 2017 m. rugpjūčio mėn.
Karšto vandens kainos gyventojams 2017 m. rugpjūčio mėn.
Šilumos kainos verslui 2017 m. rugpjūčio mėn.
Karšto vandens kainos verslui 2017 m. rugpjūčio mėn.

 

 

Apie AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT)

Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams. VŠT įkurta 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje. Šiuo metu didžioji bendrovės akcijų dalis (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. VŠT turtas nuo 2002 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu VŠT vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko darbus. Pasibaigus nuomos sutarties terminui VŠT susigrąžino ūkį iš nuomininko ir tęsia savo veiklą. Bendrovė rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Savo veiklą VŠT grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe.