Pradžia
lt
en

Pranešimai žiniasklaidai

Birželio mėnesį taikomos naujos šilumos ir karšto vandens kainos

Nuo birželio 1 d. AB „Vilniaus šilumos tinklų“ (VŠT) klientams taikomos naujos šilumos kainos, kurios yra apskaičiuotos pagal šių metų balandžio mėn. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) ir Vilniaus miesto savivaldybės (VMS) tarybos patvirtintas šilumos bazinės kainos dedamąsias. Šilumos ir karšto vandens kainos keičiasi ir dėl Lietuvoje nebegaliojančio lengvatinio 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM), kuris nuo birželio mėnesio siekia 21 procentą.

Galutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina vartotojams birželio mėn. yra 5,09 ct/kWh, įskaitant PVM (21 proc.).

Galutinę šilumos kainą sudaro pastovioji ir kintamoji kainos dedamosios bei PVM (21 proc.). Pastovioji kainos dedamoji birželio mėn. yra 1,07 ct/kWh ir sudaro 21 proc. visos kainos. Atsižvelgiant į atitinkamo laikotarpio kuro ir pirktos šilumos kainas, kintamoji kainos dedamoji yra 3,14 ct/kWh ir sudaro 61,6 proc. visos kainos. Naujai taikomas PVM (21 proc.) yra 0,88 ct/kWh sudaro 17,4 proc. visos šilumos kainos.

Kol VKEKK nėra patvirtinusi „Vilniaus šilumos tinklų“ karšto vandens dedamųjų, apskaičiuodama galutines karšto vandens kainas VŠT vadovaujasi 2016 m. gruodžio 23 d. VKEKK nustatytomis UAB „Vilniaus energija“ karšto vandens kainos dedamosiomis ir naujai taikomu PVM (21 proc.).

Birželio mėnesį karšto vandens kainos sostinės gyventojams daugiabučių namų gyventojai už 1 m3 karšto vandens mokės 5,19 Eur, o gyvenantys ne daugiabučiuose namuose – 4,97 Eur, įskaitant PVM (21 proc.).

Per pastaruosius dvejus metus VKEKK ir Vilniaus miesto savivaldybės pastangomis šilumos kaina vilniečiams buvo sumažinta 36 proc. Šilumos kainos mažinimas išlieka prioritetiniu savivaldybės ir VŠT tikslu – įgyvendinus ilgalaikius šilumos ūkio modernizavimo ir pigesnio kuro panaudojimo projektus bus siekiama užtikrinti mažiausią ekonomiškai pagrįstą kainą sostinės gyventojams.

Nuo birželio kompensacijas už šildymą galės gauti šeimos, kurių išlaidos šildymui, nepriklausomai nuo šildymo būdo, sieks daugiau nei 10 proc. jų pajamų. Dėl teisės į kompensacijas nustatymo gyventojai gali kreiptis į VMS Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyrių.


Šilumos kainos gyventojams 2017 m. birželio mėn.
Karšto vandens kainos gyventojams 2017 m. birželio mėn.
Šilumos kainos verslui 2017 m. birželio mėn.
Karšto vandens kainos verslui 2017 m. birželio mėn.

 

 

 

Apie AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT)

Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams. VŠT įkurta 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“. Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje. Šiuo metu didžioji bendrovės akcijų dalis (99,4 proc.) priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. VŠT turtas nuo 2002 m. vasario 1 d. iki 2017 m. kovo 30 d. buvo išnuomotas UAB „Vilniaus energijai“, tuo metu VŠT vykdė nuomos priežiūros ir pasiruošimo perimti turtą iš nuomininko darbus. Pasibaigus nuomos sutarties terminui VŠT susigrąžino ūkį iš nuomininko ir tęsia savo veiklą. Bendrovė rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Savo veiklą VŠT grindžia skaidrumu, viešumu ir atsakomybe.